Εργασίες Μαθητών

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2016-2017

Πείραμα του Ερατοσθένη- Μέτρηση της ακτίνας της γής φωτο1, φωτο 2, φωτο 3,φωτο 4

Όξινη βροχή   - Μια σπουδαία παρουσίαση από τη μαθήτρια Καμπάκη Νεφέλη

Φαινόμενο Θερμοκηπίου  - Λιτή εργασία,  με πολλά χρώματα, σε μορφή *.pdf εργασία των μαθητών μας Νυμφόπουλος Κίμων, Τζικίδης Ιωάννης, Μιχαήλ Βασίλειος και Παπαδόπουλος Αλέξανδρος.  Αξίζει όμως, να δείτε τη δουλειά των παιδίων σε μορφή PowerPoint.

Φωτοχημικό νέφος - Μια λιτή ματιά στο φαινόμενο από τις μαθήτριές μας η Μαρία & η Γαλάτεια Φωτιάδου, Μάγδα Χαρίτου και Μπάτου Χρύσα.

Η Έλενα & η Μαρίνα Ταχτσή μαζί με την Υρώ Βρίγγα μας δίνουν στιγμιότυπα από το ευρύ θέμα 'Παρεμβάσεις του ανθρώπου στο περιβάλλον'.  Δείτε σε *.pdf το μήνυμα των μαθητριών μας.

Ρύπανση υδάτων - Εξαιρετική δουλειά από τις μαθήτριές μας Σοφία Ψαρρα, Τεπελεκίδου Αθηνά και Σωμασουδάκη Αθηνά.   Εξαιρετική επίσης η εργασία σε μορφή PowerPoint

Νίκος Φραντζής και Ηλίας Χαλβατζής, εικονογραφούν το φαινόμενο της όξινης βροχής. Ωραία δουλειά !

Ο Φώτης Σταματίδης δούλεψε πάνω στο φαινόμενο του θερμοκηπίου με εικόνες και κείμενο. Ενσωμάτωσε μέσα στο PowerPoint ένα video, το οποίο θα δείτε εφόσον στον υπολογιστή σας υπάρχει το κατάλληλο plugin. Φώτη, με άρεσε η δουλειά σου και να συνεχίσεις...

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2014-2015

Θεοί και δαίμονες    (Δείτε το βίντεο)

ΣΧΟΛΙΚΟ ΕΤΟΣ 2013-2014